Hayallerinizi Ertelemeyin – Mavi Tur

Mavi yolculuk denilince akla gelen ilk şey, günün doğuşunu ve batışını çıplak gözle bu kadar net ve canlı izlemektir. Günün büyük bir bölümü, tekne güvertesinde, sonsuz mavi gökyüzünün altında kendinizi bütün sorunlardan soyutlayarak geçer. Ege ve Akdeniz’in muhteşem koylarında, doğa, deniz, tarih ve eğlence sizi kendine çeker.

Mavi yolculuğu, kişi sayınız az ise bir kabin kiralayıp, dünyanın herbir köşesinden gelen deniz tutkunlarıyla beraber yapabilme imkanınız vardır. Tekneden istediğiniz sayıda kabin kiralayıp, güzel ve değişik bir macera ve deneyim yaşayabilirsiniz. Eğer kişi sayınız fazla ise de, büyük gruplar için kiralanan tekneler size uygun olur.


Oluşturucağınız grubunuzun ardından, ilk yapmanız gereken bir mavi yolculuk acentasıyla iletişime geçip, bütçeniz dahilinde size sunulan teklifleri değerlendirmek olacaktır. Tercihleriniz doğrultusunda kiraladığınız tekne ile sizin belirlediğiniz rota üzerinden Ege ve Akdeniz koylarında ya da Yunan Adalarında güzel bir tatil yaşayabilirsiniz.

Mavi turlar, geleneksel olarak Gulet’ler ile yapılır. Bu ahşap tekneler, yemek, dinlenme, güneşlenme ve konaklama kabinleriyle tam bir seyahat yatıdır. Her kabinde duş ve wc bulunmaktadır. Kiralayacağınız teknenin kabinlerinde ve salonunda klima olup olmadığını da mutlaka teyit etmeniz gerekmektedir.

Teknenizin ön güvertesi gün boyu güneşlenebileceğiniz ve güzel vakitler geçirebileceğiniz güneşlenme minderleriyle donatılmıştır. Arka güverte ve salonda yemek yeme alanları ve oturma alanları bulunur. İster arka güvertede deniz ve doğa eşliğinde yemeklerinizi yiyebilir, isterseniz salonda bu güzel anların tadını çıkarabilirsiniz. Geceleri ay ışında yakamozlar eşliğinde sonsuz sohbetler yapabileceğiniz bu alternatif deniz tatili, sizi ertesi günkü maceraya hazırlar.


Eskiden lüks bir tatil olarak görülen mavi yolculuklar, artık günümüzde bu düşünce biçimini değiştirmiştir. Bunun sebebi de her bütçeden tekne kiralama olanaklarının bulunmasıdır. Asıl önemli olan sınırlı tatil sürenizi nasıl geçirdiğinizdir. Alışılmış tatil anlayışında bir otelin herşey dahil konseptinde otelden hiç çıkmadan, havuzbaşında ve yemek kuyruklarında geçirmek yerine, denizin üzerinde koy koy gezip, yemeklerinizin önünüze getirilmesi alternatif bir deniz tatili sunmaktadır. Bu tabi ki zamanla mavi yolculukları vazgeçilmez kılmıştır. Çünkü her türlü imkan size denizin üzerinde sunulmaktadır.

Kiraladığınız teknede su oyuncakları bulunup bulunmadığını da önceden teyit etmeniz gerekir. Tatiliniz sırasında gün boyu teknede olan su sporlarını kulanmak eğlenceli vakit geçirmenizi sağlayacaktır. Ayrıca yine önceden, teknenizde yiyeceğiniz yemeklerin alışverişini acentanızla birlikte belirlemeniz gerekiyor. İsterseniz kendiniz yapabilirsiniz, isterseniz yemek dahil bir paket alabilirsiniz. Alış-verişinizi kendiniz yaparsanız da teknenizin aşçısı size en güzel yemekleri yapmak için hazır olacaktır. Birde unutmamanız gereken yanınıza alacağınız bir fotoğraf makinesi. Artık cep telefonlarından her türlü görüntü alınsa bile, göreceğiniz manzaraları bir fotoğraf makinesiyle unutulmaz kılmalısınız.

Siz de böyle bir mavitur yolculuğu yaşamak isterseniz, şehrin trafiğinden, kalabalığından, gürültüsünden, stresinden uzaklaşıp, doğayla başbaşa, denizin üzerinde unutulmayacak bir deneyim sizi bekliyor. Hayallerinizi ertelemeyin!.

[contact-form-7 404 "Not Found"]