Mavi Yolculuk Zamanı Geldi

Bu yaz niyetiniz rüya gibi bir tatil ise, biraz şehir hayatından ve onun getirdiği stresten uzaklaşmak, sakin, dingin ve ayrıcalıklı bir tatil yapmaksa o zaman tercihiz mavi tur olmalı.

Mavi yolculuk tatilleri çok eskiden beri yapılmakta olup, günümüzde artık vazgeçilmez bir tatil alternatifi olarak revaçtadır. 1960 yıllarında kültür turları olarak başlatılmış, daha sonra turizmin gittikçe gelişmesiyle birlikte popüler bir tatil şeklini almıştır. Ege ve Akdeniz koyları ve kıyıları doğayı, tertemiz berrak suları ve tarihi yerlerlerinin çokluğu bakımından dünyada da önemli bir konuma sahiptir. Her yıl, dünyanın her bir köşesinden mavi yolculuk için ülkemizi tercih eden binlerce yabancı turist gelmektedir. Hatta dünyaca ünlü sanatçılar, politikacılar, devlet başkanları bu koyları tercih etmektedir.


Mavi turlar, gelenekselleşen Gulet tipi tekneler ile yapılır. Bu tekneler tamamen ahşap malzemeden yapılmıştır ve tam bir yolculuk yatı olarak üretilmektedir. İçerisinde modern bir şekilde dizayn edilmiş kabinleri, tam donanımlı mutfakları, oturma ve yemek yeme alanları, güverteleri, personel için ayrı kabinleri bulunur. Kara ile bağınızı kestiğiniz andan itibaren özgürsünüzdür. İhtiyacınız olabilecek herşey teknede vardır. Yolculuk için kumanyanız da yüklenmiştir. Kaptanınız kıyıdan demir aldıktan sonra artık yeni bir macera başlar sizin için.

Deniz ve kara ile bütünleşen kıyılarda, çam ağaçlarıyla kaplı olan koylarda geceleri demirlemek, güvertede yıldızları seyrederek hayal kurmak, gündüzleri yeni koyları görmenin verdiği o güzel duyguyu yaşamak, gönlünüzce yüzmek , leziz yemekler tatmak mavi yolculuğun ilk akla getirdikleri. Bu listeyi siz kendiniz çoğaltın. Hergün başka şeyler ekleyin. Dolu dolu geçireceğiniz tatil sürenizde sıkılmanız imkansızdır. Tatiliniz bittiğinde, siz kıyıya yanaştığınızda bir dahaki yazın planlarını yapmaya başlayacaksınız.


Mavi yolculuklar yanınızda iyi anlaştığınız bir arkadaş grubunuzla yada ailenizle çok eğlenceli bir yolculuktur. O bir yada iki hafta, sizin bütün bir yıl biriken stresinizi, yorgunluğunuzu almakla kalmayıp, sonrasında da çok iyi bir motivasyon sağlayacaktır. Yenilenmiş hissini yaşarsınız tekneden ayrılırken. Arkadaşlarınızla ve ailenizle olan bağlarınızı daha da güçlendirmiş, kendinizi uzun bir yıla hazırlamış olacaksınız.

Siz de böyle bir tatil yaşamak, hayatınıza yeni bir macera eklemek istiyorsanız bir mavi yolculuk acentası olan Mirya Yatçılık ile iletişime geçebilir, hemen bir plan oluşturabilirsiniz.

 

[contact-form-7 404 "Not Found"]