Neden Mavi Yolculuk?

Gulet denilince hepimizin gözünde bazı fotoğraflar muhakkak ki canlanıyordur. Ülkemizde Akdeniz Bölgesi’ne özgü olduğu görülse de asıl popüler olmaya başladığı dönmeler 20. Yüzyılın ortalarına geldiğimizde başta Cevat Şakir Kabaağaçlı olmak üzere Sabahattin Eyüboğlu’nun da içinde bulunduğu bir grup aydının seyahatlerinde kullanmaları ve hatta kitaplarında da bahsetmeye başlamaları ile birlikte gulet artık sadece bir ulaşım aracı olmaktan çıkmıştı.

Yarattığı etki ve hitap ettiği kitlenin bir getirisi olarak uzun yıllar sadece ulaşılması güç bir batılı hayal gibi gözükse de günümüzde hemen her zevke hitap edebilecek farklı alternatiflerle mavi yolculuk tatili çok daha geniş bir kitleyi kucaklıyor.

Ülkemiz coğrafyası gereği, belli tarihler özellikle mavi yolculuk için adeta biçilmiş kaftan denilebilir. Nisan ayı Mayıs’a göz kırparken başlayan keyifli dönem, Ekim sonu bizlerle vedalaşır. Bu dönemi; özellikle Ege’nin muhteşem koylarını keşfetmek, Akdeniz’ açılmak için özlemle bekleyen deniz sevdalıları olduğu gün gibi aşikâr. Deniz seyahati artık bir lüks değil adeta mutluluğa açılan bir kapı, tatilin yepyeni bir tanımı gibi anılmakta.

Bu kadar güzel bir geçmişe sahip bu tatilin günümüzde de tercih ediliyor olması için size en önemli sebepleri sunmak istedik. Pek çok neden paylaşmak mümkün elbette; ancak bu yazımızda en önemli 5 sebebi sizlerle paylaşıyoruz:

  • En güzel gün doğumu ve gün batımı

Tatiliniz boyunca onlarca anı biriktirecek ve bir o kadar da fotoğraf çekeceğinizi düşünürseniz, bunların en akılda kalanları ve en çok beğeniyi alacak olanları günün başlangıcı ve bitişini simgeleyenler olacaktır. Bir düşünün, istediğiniz anı yakalamanıza olanak sağlayan bir aracın üzerindesiniz, hayal edin yeter.

  • Tek seyahatte birçok liman

Bir haftalık seyahat rotanızı keyfinizce seçebilir ve hatta Ege’nin avantajlı coğrafyası sayesinde bu güzelim haftaya 2 hatta 3 farklı ülke bile sığdırabilirsiniz. Siz iyisi mi pasaport sürenizi mutlaka kontrol edin. Bu sezon Yunanistan, Hırvatistan düşündüğünüzden daha da yakın gelebilir.

 

  • 7/24 size özel hizmet

Bir düşünün, 5 yıldızlı bir otele dahi gitseniz sadece size özel hizmet veren bir şefiniz olma olasılığı bulmanız olası değil. Ama söz konusu mavi yolculuk olduğunda,  günün her saati sadece size özel. Hizmet almak için sıra beklemenize ya da rezervasyon yaptırmanıza gerek yok. Kendinizi daha özel hissettirecek bir hizmet olamaz.

  • İster karada ister denizde

Sürekli denizde olmaktan sıkılacağınızı düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Mavi yolculuk tatili denizde geçen uzun ve tükenmeyen saatler değil tam aksine hem denizin keyfi hem de karada yapılacak keşiflerin muhteşem bir birleşimi olmaya çok açık bir seyahat alternatifidir. Gün içinde el değmemiş kıyıları keşfedebilir veya yepyeni bir limanı deneyimleyebilirsiniz.

  • Evinizin konforunda seyahat

Seyahatiniz boyunca kaç liman geçerse geçsin, bavul toplama veya havalimanına yetişme derdi yok. Tüm seyahatiniz evinizin konforunda sizinle birlikte. Üstelik gideceğiniz liman neresi olursa olsun en güzel lezzetler, en rahat konaklama, en profesyonel hizmet, en mutlu kahkahalar da garanti.

Tüm bunları bir arada bulabileceğiniz muhteşem rotaları ile mavi yolculuk hizmetlerimiz için https://marmarismaviyolculuk.com adresinde hizmetinizdeyiz.

[contact-form-7 404 "Bulunamadı"]