Neden Tatilde Marmaris Mavi Yolculuk

Mavi yolculuk demek, sizin belirleyeceğiniz rotalar üzerinden özgürce bir tatil demek. Teknede istediğiniz zaman uyuyun, istediğiniz zaman yüzün, istediğiniz koyda demirleyin, istediğiniz limana çıkıp bir gezinti yapın… Bu liste böyle uzar gider. Kısaca kendi tatilinizi kendiniz planlıyorsunuz. Bir otele ya da tek bir tatil beldesine sıkışıp kalmıyorsunuz.

Mavi yolculuklarda sizi en çok cezbedecek yeni keşifler yapmak olacak. Bilindik yerler haricinde, belki de hiç görmediğiniz koyları keşfedeceksiniz. Oltanızı atıp balık avlayabilecek ve belki de kendi tuttuğunuz balığınızı akşam ailenizle yiyebileceksiniz. Daha önce görmediğiniz kadar mavi sulara dalış yapıp, su altını, su altı şehirlerini görebilirsiniz. Tarihi tarih kitaplarında bırakıp bizzat içine gireceksiniz.


Ailenizle ya da arkadaşlarınızla doğanın size cömertçe sunduğu eşsiz manzara eşliğinde gerçekleşir sohbetleriniz. Akşamları bir koy da demirledikten sonra, akşam yemeğinizi teknenizin güvertesinde yerken karşınızda yakamozlar olur. Geceyi geçirdiğiniz koyda şehirde göremeyeceğiniz kadar yıldızlar olur gökyüzünde. Sessiz, sakin bir limanda çam ağaçlarına sırtınızı vermiş muhteşem bir manzarada uykuya dalarsınız. Tekneniz suda hafifçe sallanırken, siz çoktan rüyalara dalmış olursunuz. Sabah, güneşin doğuşu ile uyanıp kendinizi Ege ve Akdeniz’in berrak sularına bırakırsınız. Güne böyle başlamak bulunmaz bir şey değil mi? Sonrasında şefinizin sizin için hazırladığı taze yeşilliklerle dolu güzel bir kahvaltı yapıp, bir sonraki koya doğru yola çıkarsınız.

Böyle bir tatilde yanınıza mutlak almanız gereken bir fotoğraf makinesidir. Siz bu anların hepsini ölümsüzleştirin. Öyle kalabalık valizler hazırlamanıza da gerek yok. Çünkü tekne tatilinde giyilecek kıyafetler sınırlıdır. Yanınıza alacaklarınız deniz kıyafetleri, güneş kremleri, tişörtler, şapkanız, gözlüğünüz kadar basit şeyler olacaktır. Teknede altı lastik tabanlı bir terlik kurtarıcınız olacaktır.


Önceden acenteniz ile birlikte sizin görmek istediğiniz yerler doğrultusunda bir rota oluşturursunuz. Bu rota dahilinde siz her gün yeni bir  maceraya yelken açarsınız aslında.

Teknede tatiliniz süresince size hazırlanacak olan leziz yemekler için isterseniz önceden yine acenteniz ile bu konuyu görüşüp, siz tekneye bindiğinizde her şey hazır olacak şekilde bir planlama yapılabilir ya da kendi alış-verişinizi kendinizde yapabilirsiniz.

Bir kere alışınca bir daha asla vazgeçemeyeceğiniz bir tatil şekli olan mavi yolculuklar, Nisan ayında başlar, Ekim ayı sonuna kadar devam eder. İlk önce size en uygun tarihi, kişi sayınızı ve bütçenizi belirlemeniz gerekiyor. Siz bu bilgileri acenteniz ile paylaştığınız taktirde ilk adımı atmış olacaksınız. Gerisini bu işte tecrübeli acentenize bırakırsınız. Mavi tur rezervasyonları kış aylarında yapılır. Eğer erken rezervasyon döneminden yararlanırsanız, lüks tekneleri daha uygun fiyatlara kiralama fırsatı yakalarsınız. Teknenizi kiraladıktan sonra artık koca bir kışı, yaz tatilinizi düşleyerek geçirebilirsiniz. Bu eminim ki size güzel bir motivasyon olacaktır.

Hayatınızın dümenini elinize geçirin.! Kendi tatilinizi kendiniz planlayın, ya da sevdiklerinize güzel bir süpriz yapın.!

[contact-form-7 404 "Not Found"]