Uluslararası tekne yarışları, bot showlar ve tekne tatili

Türkiye, pandemi dönemlerinde bile uluslararası yelken yarışları, uluslararası tekne şovları ve mavi yolculuk tatilleri için popüler bir yerdir.

Marmaris uluslararası yat yarışı, 31 yıldır Türkiye ve Doğu Akdeniz’in en kapsamlı katılım fuarı. Yarışlara 30 farklı ülkeden denizciler katıldı. Marmaris’te bu yıl 12.’si yapıldı ve tüm covid_19 önlemleri en hassas şekilde alındı. Turnuvada Türkiye, ABD, Bulgaristan, Hollanda, Romanya, Rusya, Letonya, İngiltere ve Danimarka’dan 850 kişi yarıştı.

İlk gün 2 yarışlı yarışlar, rüzgarın uygun hıza ulaşmasının ardından Marmaris Körfezi’nde başladı. 5 grup Irc ve 4 grup Irc Charter olmak üzere 9 sınıfın yarıştığı yarışlarda, ilk gün iki yarış, diğer günler bir yarış ve son gün bir yarış ile grup startı yapıldı. Marmaris Körfezi’ndeki yelkenli yarışlarında renkli görüntüler yer aldı.

Ayrıca başka bir denizcilik faaliyeti de 7 Kasım’da başlayacak. Türkiye’nin en büyük tekne fuarı uluslararası Tuzla tekne fuarı. Çok sayıda yerli ve yabancı ziyaretçiye açık olacak fuar alanı görülmeye değer.

COVID_19 küresel salgınının üstesinden gelmeye çalıştığımız bu dönemde tatil ihtiyacı çok daha fazla ortaya çıktı. Coğrafi nitelikte mavi ve yeşilin karışımı serin sularda seyahat ederek en özel anlarınızı kendi teknenizde yaşayabilir ve en önemlisi sadece aileniz veya arkadaşlarınızla yaşayacaksınız.

Artık değişen ve gelişen şartlarla insanlar stresten tamamen kurtulabilecekleri tatilleri tercih ediyor.
Sadece uzanıp günler geçirmekle kalmayıp, aynı zamanda ruhsal olarak dinlenebileceğiniz bir tatil yapmak çok önemli hale geldi.
Bu nedenle her bütçeye uygun tekne seçenekleri ile uluslararası tekne şovları popüler hale geliyor.
Tatilinizi kendi teknenizde lüks ve huzur eşliğinde yapmanız mümkün.